Call Us at 03-5531443
Your Cart (Empty)

המהפך 3

הספר המהפך 3, מאת הרב זמיר כהן - המדע מגלה את האמת שבתנ"ך. כריכה קשה, דפי כרומו עבים, מאות תמונות מרהיבות ומחקרים מעניינים. 

"ככל שחולף הזמן, מתגלות עובדות מפתיעות נוספות" כך מגלה הרב זמיר כהן בספרו השלישי בסדרה המהפךיקומים מקבילים בתורת הקבלה, זרימת העתיד להווה,  והתכווצות הירח הם רק חלק מהנושאים המסקרנים שבהם עוסק הספר המהפך 3.

עד לפני עשרות שנים חלק מהנושאים שבו נחשבו למדע בדיוני, אבל המציאות חזקה מכל דמיון, כמו גם יכולתו הפנומנלית של הרב בספר המהפך לחבר שוב ושוב בין תורה ומדע. תגליות מדעיות רבות שהיו ידועות לעם היהודי אלפי שנים מהתנ"ך מתגלות ע"י המדענים בזמננו. התנ"ך, הזוהר, התלמוד והמדרשים, הם סודות טבע כמוסים אשר המדע המודרני לא היה יכול לגלותם ללא הכלים הטכנולוגיים החדשניים העומדים לרשותו, בעוד שבתורה הם מוגדרים בבהירות נפלאה ובדיוק מדהים! כל זאת ועוד בספר המדהים המהפך.

 

ביקורות וכתבות אודות הספר המהפך

[מתוך כתבתו של שחר בן פורת]

היהדות והמדע חלוקים בשלל נושאים שנוגעים לקיומנו: מתי נברא העולם? האם מוצא האדם מהקוף? האם בעבר הסתובבו פה דינוזאורים? בספרו המהפך, מראה הרב זמיר כהן כי בידי היהדות התשובות הנכונות. למעשה, במקרים רבים המדע מגלה מחדש את מה שחכמי היהדות יודעים מזה עידנים. למרות הרצון של מי שגדל על ברכי המדע לזלזל בספרו של הרב כהן, כדאי לעצור ולקרוא את המהפך בעיון. 

 

ראיון עם מחבר הספר המהפך - הרב זמיר כהן

כשהחל הרב זמיר כהן לעבוד על "תורה ומדע", לפני למעלה מעשור, הוא לא תיאר לעצמו שהחוברת הפופולרית תהווה את השלד לספרו רב המכר "המהפך"; כשהעבודה על "המהפך" החלה, לא נראה היה שיהיה ספר המשך, אבל כעבור מספר שנים ראה אור "המהפך 2", וכן הלאה. כך נולדו להם ספרי "המהפך", כשבשבועות האחרונים יצא לחנויות הספרים ול"הידברות שופס" גם החלק השלישי שבסדרה. "המהפך 4" נמצא אף הוא בהכנה, ובכך מקווה הרב זמיר שהסדרה תגיע אל סיומה, מה שיאפשר לו לפנות זמן משמעותי יותר לנושאים חשובים אחרים העומדים על הפרק.

"אכן מפתיע מאוד שהגענו ל´המהפך 3´", אומר הרב זמיר. "בתחילה באמת נראה היה שאין יותר מדי חומרים מעבר למה שנמצא בחוברת ´תורה ומדע´. אבל ככל שחולף הזמן, כך מתגלים נושאים נוספים, שלחלקם התוודעתי עם הזמן, וחלקם שאובים ממחקרים שהתגלו רק בתקופה האחרונה".

מי שיעיין ב"המהפך 3" יגלה שהרב זמיר לוקח את השילוב תורה-ומדע לקצה חדש ומפתיע. הפעם הוא לא חושש לצלול לנושאים עמוקים הרבה יותר כמו מכניקת הקוונטים ויקומים מקבילים בתורת הקבלה, זרימת העתיד להווה והתכווצות הירח; בנוסף הוא מטפל גם בסוגיות ידועות ומסקרנות כמו דבש הדבורים והעלאת גרה בארנבת ובשפן, ואם זה לא מספיק – גם מביא סימוכין לקשר שבין כיבוד הורים ואריכות ימים, וכן את סוד רעננות המוח היהודי.

ולסיום, למה לדעת הרב דווקא בדור הזה יש משיכה לתורה ומדע, בעוד שבדורות הקודמים האמונה היתה מושרשת באופן טבעי יותר ועמוק?

"בעידן הנוכחי המדע פרץ קדימה וגילה נתונים שגרמו לסוג של גאווה אנושית, שהנה אנחנו שולטים בטבע, יודעים הרבה ומגלים נתונים חדשים שאיש לא ידע בעבר. התחושה הזו יצרה אצל רבים צורך להבין בשכלם גם את מה שקשור לחלק הרוחני שבבריאה. בנוסף, עם הפריצה המדעית החלו המדענים לרדוף את הכנסייה הנוצרית כתגובה לכך שבעבר הכנסייה רדפה את המדע. וכך נוצרה היום אווירה שדת ומדע לא הולכים ביחד, כתוצאה מהמאבק שבין הנצרות למדע. דווקא ביהדות לא היתה התנגשות – הרמב"ם ועוד רבים מגדולי ישראל, תמיד חיברו בין תורה למדע. הם ראו את כל החכמות כרקחות וטבחות למלכה שהיא התורה, ולא ראו בהן אויב לתורה. אך האווירה העכשווית בעולם שכאילו דת ומדע לא הולכים ביחד,התפשטה והגיעה,בטעות גם לעם ישראל. עם זאת, זכינו להיוולד בדור שבו המדע מתחיל לגלות את מה שכתוב בתורה, והנה, ניתן גם להוכיח זאת".

 

אודות מחבר הספר המהפך - הרב זמיר כהן

הרב זמיר יהוידע כהן הוא רבה של שכונת אתרוג בביתר עילית, ראש ישיבת "היכל מאיר", יו"ר ומקים ארגון "הידברות" (העוסק בהחזרה בתשובה) ומחברם של ספרי הלכה, מחשבה ופרשנות מקראית.

Tell Your Friends About 'המהפך 3'

Customers who purchased the book "המהפך 3", were also interested in the following:

Back To Stock
המהפך 1

המהפך 1

Add To Cart Price: 72 ₪

TheBook טל אורות Added To Your Cart

Checkout